שכן מתנגד לתמ"א 38

שכן מתנגד לתמ"א 38 – מה עושים?


מה קורה במידה וקיימת הסכמה עקרונית של רוב הדיירים בבניין לביצוע תמ"א 38, אך עדיין קיימים שכנים המתנגדים לפרויקט ביצוע תמ"א 38.

יש לזכור כי חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעיות אדמה) התשס"ח – 2008 (תמ"א 38) קובע את סף ההסכמה הנדרש מבין בעלי הדירות בבניין לשם ביצוע פרויקט תמ"א 38. במסגרת ביצוע תמ"א 38, קיימים 4 סוגי היתרים, כאשר לכל אחד קיימת דרישה שונה. (לענייו סוג ההיתר ואחוז הרוב הנדרש – לחץ כאן.)

קיימים המקרים בהם קיימים שכנים אשר אינם מבינים את שיקולי ההשבחה בפרויקט תמ"א 38 ומסרבים לביצוע תמ"א 38 בשל סיבות אשר אינם ענייניות. במקרים מעין אלו, עליכם לדאוג להחתים בראשונה את אלו אשר מסכימים לפרויקט תמ"א 38. אין צורך להחתים אותם על טופס מחייב, מספיק טופס המציין כי הם מסכימים לביצוע פרויקט תמ"א 38 בבניין, וכי הם מעוניינים לקבל הצעות מיזמים לביצוע תמ"א 38.

לאחר שהחתמתם את אלו אשר מעוניינים לבצע את פרויקט תמ"א 38, צרו קשר עם המשרד עורכי דין שלנו ותאמו עימנו פגישה (ללא תשלום). במהלך פגישה זו נדון בכלל הרכיבים של הפרויקט, נבחן את ההצעות אשר קיבלתם (אם קיבלתם) נבחן את אחוזי ההסכמה הקיימים בבניינכם, נבחן ונציע אבני דרך להתקדמות הפרויקט ונדאג ליישמם על מנת להוציא את פרויקט תמא 38 אל הפועל.

מניסיון משרדנו עולה כי בסיכומו של יום, לאחר שמתקבלת הצעה רצינית של יזם, גם הדיירים הסרבנים מתרצים ומסכימים לביצוע פרויקט תמ"א 38. יש לזכור ולהציג בפניהם חזית אחידה וקבועה, כי עם הסמכתם או בלעדיה ייצא הפרויקט אל הדרך. ברובם המכריע של המקרים, לאחר שמוצג בפניהם הפרויקט וההשבחה של הדירה בבעלותם הם משתכנעים ומסכימים לפרויקט תמ"א 38.

לכל שאלה הנכם מוזמנים לפנות ישירות למשרדנו.
Share by: